Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Czcionka
Treść

Recepta na leki stałe

Pacjenci, którzy mają przypisane leki stałe przez lekarza, mogą ubiegać się o wypisanie kolejnej recepty, bez konieczności czekania na wizytę lekarską. W tym celu należy złożyć wniosek zawierający: imię i nazwisko pacjenta, adres i numer telefonu, nazwy i dawki leków.

leki stale elektroniczny

Wniosek można złożyć:

  • Za pośrednictwem strony internetowej www.przychodnia-wisnicz.pl zakładka „PACJENT, RECEPTA NA LEKI STAŁE”
  • Pocztą e-mail:
    Przychodnia Rejonowa w Nowym Wiśniczu – recepta@przychodnia-wisnicz.pl
    Ośrodek Zdrowia w Królówce – recepty.ozk@przychodnia-wisnicz.pl
    Ośrodek Zdrowia w Muchówce – recepty.ozm@przychodnia-wisnicz.pl
  • Na druku dostępnym w rejestracji i stronie internetowej przychodni lub kartce, a następnie złożyć wypełniony wniosek w rejestracji przychodni (osobiście lub za pośrednictwem osób trzecich).

Czas realizacji wniosku wynosi do 5 dni roboczych. Kod do realizacji recepty podawany jest na udostępniony przez pacjenta numer telefonu bez konieczności osobistej wizyty w placówce (wiadomość SMS lub kontakt telefoniczny)

Pacjenci korzystający z tej możliwości zobowiązani są przynajmniej jeden raz w roku zgłosić się osobiście do lekarza prowadzącego, w celu ewentualnej weryfikacji leczenia.

Osoby pracujące w rejestracji nie posiadają uprawnień medycznych do zbierania informacji o lekach stosowanych przez pacjenta. Wynika to z częstych błędnych, przekręconych nazw leków, bądź podawania tego samego leku pod różną nazwą (apteki wydają zamienni leków, wprowadzając starsze osoby w błąd).

Leki, które nigdy nie były ordynowane przez lekarzy pracujących w SPG ZOZ Nowy Wiśnicz oraz na które pacjent nie posiada zaświadczenia lekarskiego  z innych poradni specjalistycznych – nie zostaną wypisane zaocznie.

W każdej sytuacji (m.in. wątpliwości co do stosowanych leków lub pogorszenia stanu zdrowia) istnieje możliwość konsultacji z lekarzem w formie teleporady medycznej, dzięki której można otrzymać m.in.: e-zwolnienie, e-receptę, sugestię bezpośredniej wizyty w placówce lub kontaktu ze stacją sanitarno-epidemiologiczną, jeśli będzie taka konieczność. W tym przypadku prosimy o telefoniczny kontakt z Przychodnią.

Na podstawie niniejszego zamówienia personel medyczny może wypisać jednie takie leki i w takiej dawce, w jakich były już wypisywane dla danego pacjenta w tutejszym ośrodku w ciągu ostatniego roku.

Przed wypełnieniem recepty proszę wybrać przychodnię w której ma zostać wystawiona recepta. Zmiana przychodni w trakcie wypełniania recepty może spowodować usunięcie wprowadzonych danych.

 

 


 

WYBÓR PRZYCHODNI

aby wybrać przychodnię kliknij w odpowiedni obrazek